Blog

Stylizacja brwi – wszystko co powinnaś wiedzieć!

Cechy brwi – ich kształt, kolor, grubość – mają bardzo duży wpływ na wygląd całej twarzy. Brwi stanowią ważny element urody i mogą w dużym stopniu zmieniać wyraz twarzy. Nie ma czegoś takiego jak brwi uniwersalne. Do każdego rodzaju urody, karnacji, kształtu twarzy, koloru włosów czy oczu będą pasowały inne brwi. Profesjonalna stylizacja brwi polega nie tylko na wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych, ale również na odpowiednim doborze wyglądu brwi do cech urody.

Krok pierwszy: regulacja brwi

Najważniejsze to nadać brwiom odpowiedni kształt, a pierwszym krokiem do tego celu jest regulacja brwi. Wokół głównej linii brwi pojawiają się pojedyncze, niechciane włoski. Pozbycie się ich sprawia, że brwi są bardziej regularne i wyraziste.

W jaki sposób można korygować kształt brwi? Istnieje kilka metod regulacji brwi stosowanych w gabinetach kosmetycznych: wyrywanie włosków pęsetą, woskowanie brwi, regulacja trymerem, nitkowanie brwi. Doświadczona stylistka z pewnością dobierze metodę najlepszą dla konkretnej klientki.

Krok drugi: wzmacnianie brwi

Pielęgnację brwi warto zacząć od odpowiedniego zadbania o naturalne włoski. Laminacja brwi to zabieg, który pozwala zregenerować i wzmocnić naturalne brwi, co już samo w sobie poprawia ich wygląd. Silniejsze, bardziej elastyczne i wytrzymałe włoski w czasie zabiegu są dodatkowo delikatnie barwione, dzięki czemu brwi stają się ciemniejsze i bardziej kształtne

Krok trzeci: nadanie brwiom wyrazistego kształtu i koloru

Warto zadbać o to, aby brwi były wyraziste, miały dobrze dobrany do urody kształt i kolor. Dzięki stylizacji brwi można oszczędzić mnóstwo czasu na codziennym makijażu. Stylistki brwi posługują się profesjonalnymi szablonami, dzięki którym mogą efektywnie dobrać kształt brwi – ich grubość oraz długość i ostrość łuku.

Brwi muszą komponować się z pozostałymi częściami twarzy: wielkością i kształtem oczu, kształtem i wysokością kości policzkowych, czołem i nasadą włosów, szerokością twarzy itd. Dlatego za każdym razem należy podejść do tej sprawy indywidualnie.

Kolor brwi także zależy od urody klientki, między innymi jej karnacji oraz koloru włosów i oczu. W gabinetach kosmetycznych stosuje się różne metody barwienia brwi: henna pudrowa, Brow Henna, makijaż permanentny brwi. To ostatnie rozwiązanie daje długotrwały efekt, dzięki któremu przez długi czas nie trzeba się martwić o wygląd brwi.

W przypadku wyraźnych ubytków w brwiach (np. z powodu choroby lub wieku) mogą się one prezentować jako bardzo słabe i blade. Skuteczna w tym przypadku jest metoda włoskowa (uzupełnianie brwi jedwabnymi włoskami), która pozwala zagęścić brwi, a dzięki temu przyciemnić je i sprawić, że są bardziej wyraziste i kształtne.

Zaufaj specjalistom w zakresie stylizacji brwi

Jeśli chcesz mieć piękne, silne i odpowiednio dobrane do Twojej urody brwi, powinnaś skorzystać z usług profesjonalistów. Zapraszamy do skorzystania z naszych zabiegów w zakresie stylizacji brwi. Stylistki brwi i inne osoby pracujące w branży beauty zachęcamy natomiast do zapisów na szkolenia i kursy, dzięki którym podniosą swoje kwalifikacje i poszerzą umiejętności.