Blog

Pielęgnacja sztucznych rzęs

Jak dbać o rzęsy po zabiegu przedłużania? Co zrobić, aby móc jak najdłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem? Poniżej kilka cennych porad dotyczących pielęgnacji sztucznych rzęs.

Jak dbać o rzęsy po przedłużaniu?

W ostatnim wpisie zmierzyłam się z najpopularniejszymi mitami na temat sztucznych rzęs. Jednym z nich jest przekonanie, że nie należy ich myć. To oczywiście całkowita nieprawda, bo jeśli nie będzie się czyściło przedłużanych rzęs, można się narazić na bardzo poważne problemy zdrowotne. W przestrzeni miedzy rzęsami, a także w miejscu, gdzie spotykają się z powieką, zbierają się różne zanieczyszczenia. Jest to przestrzeń, w której z łatwością mogą rozwijać się bakterie. Codzienne czyszczenie rzęs jest kwestią zarówno zdrowia, jak i higieny.

Ale jak to robić, żeby nie uszkodzić rzęs? I niego nie robić, żeby nie zmniejszyć trwałości kleju? Oto kilka zasad i porad, których warto się trzymać:

  1. Nie mocz rzęs przez pierwsze 48 godzin po zabiegu. To czas, którego substancje zawarte w kleju potrzebują, aby się zawiązać, czyli innymi słowy czas schnięcia kleju. Jest to okres, który na rzęsy trzeba wyjątkowo uważać. Nie myj ich, nie mocz, staraj się w miarę możliwości nie dotykać, nie czesz. Powinno się także unikać wyjść na saunę, gorących kąpieli, wysokich temperatur, pary wodnej i innych oparów.
  2. Myj rzęsy codziennie. Po tym, jak klej całkowicie wyschnie, należy dbać o czystość rzęs używając odpowiednich kosmetyków i akcesoriów. Marka Secret Lashes oferuje całą gamę produktów przeznaczonych właśnie do pielęgnacji przedłużanych rzęs. Najlepszą metodą jest użycie pianki do mycia rzęs, która skutecznie dociera w drobne przestrzenie między kępkami. Rozwiązaniem dobrym w podróży i w innych nie-domowych warunkach jest płyn do demakijażu o beztłuszczowej formule. Wystarczy nasączyć nim płatek kosmetyczny i delikatnie przetrzeć nim rzęsy. Pamiętaj, żeby kosmetyki do pielęgnacji rzęs zmywać ciepłą, ale nie gorącą wodą.
  3. Używaj odpowiednich akcesoriów do pielęgnacji rzęs. Mimo że klej jest już całkowicie wyschnięty, to z rzęsami nadal należy się obchodzić bardzo delikatnie i ostrożnie. Do czyszczenia rzęs sprawdzą się welurowe aplikatory i pędzelki. Można też po prostu umyć je palcami, wykonując delikatne, koliste ruchy. Po umyciu i spłukaniu rzęs należy je osuszyć (np. ręcznikiem papierowym) i delikatnie przeczesać czystą szczoteczką do rzęs.
  4. Unikaj tłustych kosmetyków – nie aplikuj ich w okolicach oczu. Tłuste substancje zawarte np. w dwufazowych kosmetykach do demakijażu, kremach i innych produktach pielęgnacyjnych mogą osłabiać wiązania kleju. Nie używaj także maskary ani zalotki oraz unikaj wodoodpornych kosmetyków do make-upu.

Powyższe porady są skierowane zarówno do klientek, jak i do stylistek. Każda specjalistka od przedłużania rzęs powinna wiedzieć, w jaki sposób poinstruować swoje klientki na temat pielęgnacji rzęs po zabiegu. Oczywiście dokładniejsze i znacznie szersze informacje można uzyskać podczas szkoleń z przedłużania rzęs – na które serdecznie zapraszam wszystkie zainteresowane osoby.