Blog

Najczęstsze błędy popełniane przez stylistki i co zrobić, żeby ich uniknąć?

Najczęstsze błędy popełniane przez stylistki i co zrobić, żeby ich uniknąć?

W stylizacji rzęs, jak i w każdym innym zajęciu, można natknąć się na szereg błędów i niedociągnięć ze strony stylisty. To zupełnie normalne, ale warto robić wszystko, aby uniknąć niepotrzebnych problemów. Warto uświadomić sobie, jakie błędy popełniają w swojej pracy styliści rzęs, aby – być może – uniknąć ich we własnej karierze.

  1. Zakup najniższej jakości materiałów

Jakość naprawdę ma znaczenie. Nie ulegaj zdumiewająco niskim cenom, ponieważ tanie produkty są zazwyczaj zbyt sztywne i nieelastyczne, natomiast kleje mogą spowodować alergię. Całość, oprócz niedopasowanego efektu, może spowodować więcej szkód niż pożytku.

  1. Brak wyrozumiałości względem samego siebie oraz korzystanie ze słabej jakości szkoleń

Nie od razu Kraków zbudowano! Stylizacja rzęs to nie tylko kwestia wiedzy teoretycznej, ale i wprawy. Czas, który zamierzasz poświęcić na załamywanie się drobnymi porażkami, poświęć na naukę i solidny trening. Pamiętaj, że dobre jakościowo przygotowanie do zawodu zapewnią Ci tylko i wyłącznie solidne kursy stylizacji rzęs, z praktykami z prawdziwego zdarzenia. Nauka ,,za bezcen” skutkuje często tym, że po kursie wiesz właściwie tyle samo, ile przed nim… Po co marnować czas?

  1. Sklejanie rzęs

To błąd, który klienta zauważy dopiero wtedy, kiedy zacznie przyglądać się swoim nowym rzęsom w lusterku. Posklejane rzęsy mogą destrukcyjnie wpłynąć na proces wzrostu rzęs naturalnych, dlatego należy pamiętać o głównych zasadach – jedna rzęsa sztuczna doklejana jest do rzęsy naturalnej w przypadku dążenia do naturalnego efektu, natomiast w przypadku metody objętościowej do jednej rzęsy naturalnej przykleja się dwie rzęsy sztuczne (lub więcej).

  1. Przyklejanie rzęs zbyt blisko powieki

Jeśli dokleimy rzęsę zbyt blisko powieki, klientce nieustannie towarzyszyć będzie uczucie swędzenia i kłucia. Drapanie poskutkuje tym, że rzęsy odpadną znacznie szybciej niż powinny.

  1. Przyklejanie rzęs za daleko od powieki

Umiejscawiając sztuczną rzęsę w ten sposób, obciążamy rzęsę naturalną. To duży problem, od którego zależy nie tylko kondycja włosków, ale również nieestetyczny efekt wizualny – rzęsy będą prezentować się nieświeżo.

  1. Błędnie dobrana metoda

Bywa tak, że klientka posiadająca cienkie i słabe rzęsy, upiera się przy marzeniu o długich i gęstych rzęsach. Wykonasz taki zabieg?

Twoja odpowiedź powinna brzmieć: NIE! Uroda każdej z nas to kwestia bardzo indywidualna. Zanim przystąpisz do zabiegu zastanów się, na ile możesz sobie pozwolić. Pamiętaj o dobru rzęs naturalnych, które bardzo łatwo uszkodzić.

  1. Zaprzeczenie kwestiom estetycznym

To drobny, ale bardzo ważny aspekt naszej pracy. Każda klientka to nasze portfolio. Starajmy się więc, aby rzęsy współgrały z całą jej buzią. Patrzmy na kobiety indywidualnie. Pani posiadająca spory odstęp między brwią a powieką, zasługuje na dłuższe rzęsy, ponieważ krótsze w ogóle się nie odznaczą. Jako styliście powinniśmy doradzać naszym klientkom te rozwiązania, które będą je upiększać, nie na odwrót.

 

Pozdrawiam,

Wasza Patrycja