Blog

Jakie szkolenie ze stylizacji rzęs lub brwi wybrać?

Marzy Ci się kariera stylistki brwi lub stylistki rzęs? Najprostszą drogą do osiągnięcia tego celu jest ukończenie odpowiednich kursów i szkoleń. Dadzą Ci niezbędną wiedzę oraz nauczą Cię efektywnie i bezpiecznie wykonywać zabiegi kosmetyczne.

Tutaj pojawiają się jednak pytania: jaki kurs ze stylizacji brwi lub rzęs wybrać? Który z nich najlepiej sprawdzi się w przypadku osoby początkującej, a na który powinny się zapisać kosmetyczki, które podstawy mają już opanowane? W którym kierunku warto się rozwijać jako kosmetyczka? Jakie nowe metody stylizacji pojawiły się na rynku i czy warto nauczyć się którejś z nich? Poniższy artykuł z pewnością pomoże Ci znaleźć odpowiedzi i wybrać najlepsze dla Ciebie szkolenie z brwi lub rzęs.

Co daje kurs stylizacji brwi lub rzęs?

Podczas kursu organizowanego przez renomowane centrum szkoleniowe zdobywa się szeroki zakres wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Chodzi zarówno o otrzymanie satysfakcjonującego efektu estetycznego, jak i o pełne bezpieczeństwo zabiegu. Kurs ma za zadanie przygotować Cię do tego, abyś mogła samodzielnie wykonywać określony zabieg w oparciu o najnowsze trendy, używając wysokiej jakości kosmetyków oraz dbając przede wszystkim o dobro, bezpieczeństwo i zadowolenie klientki.

Po ukończeniu szkolenia kosmetycznego otrzymuje się certyfikat. Jest on potwierdzeniem zdobytej wiedzy i zaświadcza o tym, że kursantka opanowała technikę wykonywania zabiegu. Taki certyfikat jest przepustką do rozpoczęcia pracy w salonach kosmetycznych i innych placówkach zajmujących się stylizacją brwi i rzęs.

Kursy stylizacji brwi i rzęs dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę w branży kosmetycznej, powinnaś zdecydować się na któryś z podstawowych kursów stylizacji brwi lub rzęs. Na tego rodzaju szkoleniach w pierwszej kolejności poznasz zasady BHP, zapoznasz się z kosmetykami i akcesoriami i zostaniesz krok po kroku wprowadzona w tajniki pracy w charakterze stylistki. Następnie, w zależności od rodzaju kursu, zostaniesz dokładnie przeszkolona w zakresie jego bezpiecznego i efektywnego wykonywania. Podstawy teoretyczne w pierwszej kolejności, a dużo praktyki zaraz potem. Jakie kursy sprawdzą się najlepiej w przypadku początkujących?

  • kurs stylizacji rzęs metodą 1:1,
  • kurs stylizacji rzęs 2D-3D,
  • kurs liftingu rzęs,
  • kurs stylizacji brwi metodą włoskową,
  • kurs laminacji brwi,
  • kurs regulacji brwi i henny.

Powyższe kursy można ze sobą łączyć w pakiety, co umożliwia zdobycie jednocześnie kilku umiejętności przy niższej łącznej cenie. Jest to opcja dla osób, które są zdecydowane związać swoją przyszłość z branżą kosmetyczną i chcą przygotować się do pracy jak najszybciej i jak najefektywniej. Kursy eksperckie – Lash Expert i Brow Expert – to propozycje dla najambitniejszych. Podczas takiego szkolenia zdobywa się wiedzę na temat wszystkich metod stylizacji, więc od razu można zacząć wykonywać różnego rodzaju zabiegi.

Szkolenia kosmetyczne dla zaawansowanych

Jeśli pracujesz już jako stylistka rzęs lub brwi, wciąż możesz się dalej rozwijać i poszerzać swoje kompetencje. Na rynku wciąż pojawiają się nowe, coraz lepiej dopracowane metody stylizacji. Warto być na bieżąco z trendami. Podczas szkoleń ze stylizacji brwi i rzęs poznajesz również nowe propozycje kosmetyków i akcesoriów, które mogą usprawnić Twoją pracę i podwyższyć jakość świadczonych usług. Jakie szkolenia i kursy warto ukończyć? Na pewno na uwagę zasługują kursy makijażu permanentnego brwi, a także bardziej zaawansowane kursy stylizacji rzęs (np. metoda objętościowa, metoda Volume Russian Style).

Sama zresztą wiesz najlepiej, o jakie zabiegi najczęściej pytają Twoje klientki. Warto wprowadzić je do swojej oferty, a pomogą w tym szkolenia realizowane w naszej Akademii. Jeśli jesteś zainteresowana szczegółami, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci wybrać kurs, który da Ci najwięcej możliwości rozwoju i satysfakcji.