Blog

Jak wygląda ubieganie się o dofinansowanie z Urzędu Pracy na kurs przedłużania i stylizacji rzęs?

Kursy przedłużania i stylizacji rzęs otwierają mnóstwo nowych możliwości wszystkim osobom, które wiążą swoją przyszłość z branżą kosmetyczną. Zabiegi w zakresie stylizacji rzęs zyskują na popularności. Skoro popyt jest coraz większy, to warto wyjść temu naprzeciw. A najlepszą i najszybszą drogą do tego, by stać się specjalistą w tej dziedzinie, jest ukończenie profesjonalnego kursu.

Ceny kursów stylizacji rzęs

Kursy z przedłużania i stylizacji rzęs nie należą do tanich. Na cenę składa się nie tylko wynagrodzenie dla instruktora, ale także koszt wynajmu sali szkoleniowej, zakupu produktów i akcesoriów, przygotowania materiałów szkoleniowych. Kursy trwają wiele godzin, w związku z tym uczestnikom oferuje się dostęp do napojów (kawa, herbata, woda, soki), przekąsek, a często również ciepłego posiłku.

Warto pamiętać, że kurs prowadzony przez profesjonalistę, w odpowiednio wyposażonym miejscu i z użyciem starannie przygotowanych, aktualnych i zweryfikowanych pod względem merytorycznym materiałów szkoleniowych, musi trochę kosztować. Można znaleźć tanie kursy, ale niestety często ich niska cena odzwierciedla jakość.

Istnieje jednak opcja uzyskania dofinansowania z Urzędu Pracy na kurs przedłużania i stylizacji rzęs. To sposób na to, aby za kurs zapłacić niewiele lub nawet uczestniczyć w nim zupełnie za dramo. Jak wygląda procedura ubiegania się o takie dofinansowanie?

Dofinansowania z UP na kursy stylizacji rzęs

Przede wszystkim warto wiedzieć, że nie każda osoba może otrzymać dofinansowanie z Urzędu Pracy. Jest to instytucja, która ma za zadanie wspierać osoby, które mają problemy z zatrudnieniem. Dlatego UP przyznaje dofinansowania w pierwszej kolejności osobom zarejestrowanym jako bezrobotne. W ten sposób pomaga im poszerzyć kompetencje i zwiększyć ich szanse na rynku pracy. O dofinansowanie mogą się również starać osoby zagrożone utratą pracy, np. zatrudnione w miejscu, gdzie ma miejsce redukcja etatów lub jeśli ich zakład pracy wykazuje straty finansowe.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać dofinansowanie na kurs z rzęs? Bardzo wiele zależy od miejsca zamieszkania, jednak w pierwszej kolejności należy po prostu skontaktować się ze swoim lokalnym Urzędem Pracy. Można to zrobić telefonicznie lub odwiedzić urząd w godzinach przyjmowania petentów. Pracujący tam urzędnicy:

  • zweryfikują Twoją sytuację zawodową (wykształcenie, zatrudnienie, doświadczenie zawodowe),
  • ocenią Twoją szansę na uzyskanie dofinansowania do kursu kosmetycznego,
  • poinstruują o dalszych krokach, które należy podjąć, aby otrzymać dotację.

Podmiot, który realizuje takie dofinansowane kursy, musi znajdować się w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS). Wypełniając wniosek o przyznanie dofinansowania należy podać numer identyfikacyjny centrum szkoleniowego, w którym chce się odbyć kurs.

Najlepszą i najkrótszą drogą jest bezpośredni kontakt z Urzędem Pracy. Jego pracownicy przedstawią wszystkie informacje ze szczegółami i pokierują w dobrą stronę. Warto skorzystać z tej opcji i dać sobie szansę na rozwój kariery w branży kosmetycznej.

Pozdrawiam,

Wasza Patrycja