Blog

Jak stworzyć idealną kępkę?

Jak stworzyć prawidłową kępkę?

Kępka składa się z – najprościej mówiąc – kilku rzęs syntetycznych, tworzących spójny wachlarz, opierający się na podstawie. Fundament każdej kępki spaja rzęsy syntetyczne, jednocześnie będąc miejscem, w którym kępka łączy się z rzęsą naturalną.

Stworzenie idealnej i puszystej kępki to zmora wielu stylistek, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stylizacją rzęs. Czas odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania z zakresu kępek, aby jak najszybciej osiągnąć upragnioną perfekcję.

Idealna kępka powinna być więc równa i spójna. Oprócz tego musimy zadbać, aby kępka nie rozchodziła się, powodując odstawanie pojedynczych włosków.

Symetria

Pamiętaj, że każda powstała kępka powinna do złudzenia przypominać poprzednią, nigdy na odwrót. W przeciwnym razie uzyskasz efekt nierównomiernie wypełnionego oka, za co klientka z pewnością Ci nie podziękuje. Oczywiście wszystko zależy, z jaką objętością mamy do czynienia, bo o ile w większych małe różnice są dozwolone, o tyle w mniejszych każda różnica będzie bardzo widoczna.

Szerokość kępki

Zawsze i bez względu na to, jaki rodzaj stylizacji wykonujemy, odstęp między rzęskami powinien wynosić 1mm. O ile na początku może być to trudne, o tyle warto wypracować umiejętność prawidłowego oddzielania rzęs w kępce, których oddalenie da nam efekt tzw. ,,głębokiego V”.

Kierunek rzęs

Tutaj musimy wykazać się wyczuciem. Rzęsy nie mogą rozkładać się pod zbyt dużym kątem, jak również nie powinny być do siebie zbyt zbliżone.

Produkty wysokiej jakości

Mam tu na myśli dobry klej i przyrządy, których używamy w trakcie stylizacji. Zaczynając od kleju do rzęs należy zaznaczyć, że to podstawa udanej stylizacji. Praca z tym materiałem wymaga pewnej wprawy, ponieważ stylistka nie może dopuścić do wyschnięcia kleju podczas przenoszenia kępki na rzęsę naturalną. Należy pamiętać o odpowiednich warunkach panujących w salonie, które powinny sprzyjać materiałowi, na którym pracujemy oraz o tym, aby zanurzać nóżkę kępki na głębokość około 1–2mm.

Niemniej ważna jest także pęseta, którą chwytamy kępkę. Przyrząd ten musi idealnie układać się w dłoni stylistki i cechować się idealną powierzchnią styku. W kwestii pęset każda stylistka musi wybrać tę, którą ze spokojnym sumieniem nazwie idealną –  nie za lekką, nie za ciężką, nie za miękką i nie za twardą.

 

Pozdrawiam

Wasza Patrycja