Blog

Jak przygotować się do zabiegu stylizacji rzęs?

Z pozoru wydaje się, że efekty zabiegu przedłużania lub stylizacji rzęs są zależne wyłącznie od stylistki, która go wykonuje. Jednak tak naprawdę bardzo wiele zależy również od postawy i współpracy ze strony klientki. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawiam 5 ważnych rzeczy, na które powinien zwrócić uwagę każdy, kto zapisuje się na zabieg. Dzięki temu wspólnie możemy zadbać o doskonałe efekty i przyjemną atmosferę wizyty.

O czym pamiętać przed zabiegiem stylizacji rzęs? 5 zasad

Każda osoba zapisująca się na zabieg przedłużania rzęs musi mieć świadomość tego, że wymaga on dużej precyzji i skupienia ze strony stylistki. Nie może być wykonywany w pośpiechu ani w nerwowej atmosferze. Ważne jest, abyś – jako klientka – ze swojej strony także o to zadbała. A jak możesz to zrobić?

  1. Zapisując się na zabieg, upewnij się, że masz na niego czas w swoim kalendarzu. Nie jesteś pewna, czy będziesz mogła dotrzeć w tym dniu na miejsce? Nie blokuj terminu innym chętnym. Jeśli z ważnego powodu musisz odwołać lub przełożyć zabieg, nie rób tego na ostatnią chwilę. Oczywiście w miarę możliwości! Im szybciej skontaktujesz się z salonem, tym większa szansa, że uda się na ten termin znaleźć inną chętną osobę. Dzięki temu salon nie będzie stratny.
  2. Dowiedz się, ile będzie trwał zabieg. Niektóre techniki stylizacji trwają krócej, inne dłużej. Laminacja rzęs nie będzie trwała tak długo jak przedłużanie metodą objętościową. Masz napięty grafik? Upewnij się, że zarezerwujesz w nim dokładnie tyle czasu, ile będzie potrzebowała stylistka, aby wykonać zabieg bez nerwów, bez pośpiechu, spokojnie i dokładnie. Od tego zależy nie tylko efekt, ale także Twoje bezpieczeństwo.
  3. Bądź punktualna. Jeśli spóźnisz się na umówioną godzinę, prawdopodobnie kolejne klientki również odczują opóźnienie. Zabiegów stylizacji rzęs nie da się przyspieszyć, więc cały grafik przesunie się o Twoje spóźnienie. Dlatego postaraj się być na miejscu punktualnie. Możesz pojawić się nawet chwilę przed zabiegiem i zrelaksować się, siadając w wygodnym fotelu w poczekalni ze szklanką wody lub filiżanką herbaty.
  4. Postaraj się nie mieć makijażu w dniu zabiegu i nie pić kawy bezpośrednio przed wizytą. Obie te kwestie wpływają na komfort pracy stylistki. Jeśli chodzi o kawę, przyczyna jest prosta: kofeina często powoduje drżenia mięśniowe, w tym drżenie powiek, które może utrudnić wykonanie zabiegu na rzęsach.
  5. Wycisz telefon na czas zabiegu. Dzięki temu niepotrzebne dźwięki nie będą rozpraszały Twojej stylistki (ani osób pracujących obok w tym samym gabinecie). Jeśli czekasz na ważny telefon, powiedz o tym przed zabiegiem, żeby niespodziewany dzwonek nikogo nie zaskoczył i nie wyrwał ze skupienia.

Choć wydaje się to niewiele, to z punktu widzenia stylistki taka pozytywna postawa klientki jest bardzo pomocna. Dlatego w imieniu wszystkich osób wykonujących zabiegi stylizacji rzęs gorąco zachęcam do takiej współpracy. Z pewnością łatwiej będzie uzyskać fantastyczny, profesjonalny efekt, a sam zabieg przebiegnie w przyjemnej atmosferze. Zadbajmy o to wspólnie!