Blog

Jak poznać dobrą stylistkę rzęs?

Osób, które zajmują się stylizacją rzęs, jest bardzo wiele. Ale podobnie jak w przypadku innych zabiegów upiększających, np. fryzjerskich lub kosmetycznych, można trafić na prawdziwą artystkę z wyczuciem i solidnym fachem w ręku, a można trafić na kogoś całkowicie przeciętnego, komu zapłacimy za poprawny, ale jednak średni efekt. Po czym zatem poznać dobrą stylistkę rzęs? Skąd wiadomo, że akurat ta osoba spełni nasze oczekiwania w stu procentach?

Stylistka rzęs, której można zaufać

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, zapisując się na zabieg przedłużania rzęs. Oczywiście do momentu, gdy nie zobaczy się efektu na własnych rzęsach, nie ma stuprocentowej pewności co do jakości zabiegu. Jednak można wyeliminować ryzyko, skupiając się na kilku rzeczach:

  • Certyfikaty i ukończone szkolenia. Sprawdźmy, jakie uprawnienia ma stylistka, jakie ukończyła kursy i gdzie (bo renoma centrum szkoleniowego również ma znaczenie). To da nam już pewien obraz jej umiejętności i ambicji.
  • Opinie klientek. Oceny i opinie znalezione w internecie mogą wiele powiedzieć o danym salonie stylizacji rzęs, choć oczywiście nie powinno się im ufać w ciemno. Sztuczne pozytywne opinie mogą być wystawione np. przez znajomych, a z kolei negatywne mogą pochodzić od nieuczciwej konkurencji. Dlatego dobrze jest zapytać o opinię kogoś, kto faktycznie korzystał z usług salonu i może potwierdzić ich jakość.
  • Indywidualne podejście do każdej klientki. To tak naprawdę najważniejszy znak rozpoznawczy dobrej stylistki rzęs. Chciałabym napisać o tym kilka słów więcej.

Stylizacja rzęs szyta na miarę

Stylizacja rzęs to nie tylko praktyczna umiejętność, bo tę można po prostu zdobyć ćwicząc zabieg odpowiednią ilość razy. Dobra stylistka rzęs to taka, która potrafi z tego zabiegu wyciągnąć możliwie najwięcej korzyści dla klientki. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście oraz wyczucie stylu. Przejawia się to w subtelnych różnicach pomiędzy efektami pracy różnych stylistek.

Dobra stylistka skupi się podczas zabiegu na kwestiach takich jak:

  1. Analiza kształtu oka. Czyli wielkość, osadzenie, kształt, długość naturalnych rzęs oraz kształt, grubość i kolor brwi. Na tej podstawie powinno się dobierać stylizację, tak aby nie wyglądała sztucznie i podkreślała atuty spojrzenia.
  2. Przykrycie niedoskonałości. Dzięki wprawnej stylizacji rzęs można zakamuflować niedoskonałości, np. drobne skazy na skórze powiek, opadającą powiekę, przebarwienie naskórka itp.
  3. Podkreślenie osobowości klientki. Do osób przebojowych i pewnych siebie będzie pasowała wyrazista stylizacja, natomiast osoby bardziej wycofane z pewnością nie czułyby się z nią komfortowo. Zadaniem stylistki jest takie dobranie efektu, aby klientka była zadowolona i czuła się ze sobą dobrze. Jest to możliwe dzięki rozmowie i bliższemu poznaniu jej charakteru i oczekiwań.

Jeśli Twoja stylistka rzęs nie traktuje zabiegów jak linii produkcyjnej, potrafi skupić się na Twoich potrzebach i poświęca Ci dużo uwagi, to świetnie trafiłaś! Warto polecać takie osoby innym potencjalnym klientkom, aby wiedziały, komu można zaufać i powierzyć swoją urodę.